ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Návody a Rady

Rebozo neboli podvazovací šátek

22. 02. 2018 | Návody a Rady

Asi si říkáte, co že to je to Rebozo? Věřte tomu nebo ne, ale jde o šátek :) Pod názvem rebozo se ukrývá tradiční mexický šátek využívaný v Jižní Americe i Mexiku. Ukrajina tento šátek nazývá svivalník, v české republice říkáme podvazovací šátek.

celý článek

4 fáze menstruačního cyklu

30. 07. 2017 | Návody a Rady

Mé milované sestry ženy. Chtěla bych vám ukázat pohled na dělohu (nu zibao) a menstruační cyklus z pohledu východu. Děloha je pro Číňany nejen domečkem pro miminko, ale i porodním chrámem, který řídí menstruaci.

celý článek

Bylinky v březnu

22. 03. 2017 | Návody a Rady

Takže co by bylo dobré dělat v březnu?

celý článek

Bylinné koupele

21. 02. 2017 | Návody a Rady

Koupel nemusí sloužit jen k tělesné hygieně, ale může pomáhat zmírňovat i mnohé zdravotní potíže. Koupele s přísadou léčivých bylinek nebo éterických olejů pomáhají čistit pleť, zlepšují prokrvení orgánů a tiší křeče. Bylinková koupel se připraví dvěma způsoby.

celý článek

Výroba oleje

21. 02. 2017 | Návody a Rady

Maria Treben ve své knize Zdraví z boží lékárny uvádí: Květy nebo listy vložíme do lahvičky s širším hrdlem. Nebudeme muset potom láhev vyhazovat, ale můžeme ji používat dokola. Bylinky necháme asi na 3 prsty od hrdla láhve.

celý článek

Výroba mastičky

21. 02. 2017 | Návody a Rady

Asi 3 – 4 hrsti nakrájených čerstvých bylinek vložíme do zahřátého sádla (500g). Necháme zapražit, a poté sejmeme z ohně, přikryjeme a necháme přes noc vystydnout. Některé kořeny můžeme lehce zahřívat a ochlazovat 3 – 5 dnů po sobě. A třeba konopná mastička chce ještě delší dobu luhování, klidně i m

celý článek

Tinktury a Výluhy

21. 02. 2017 | Návody a Rady

Tyto výluhy získáváme z režných, ovocných nebo vínových pálenek. Nejprve si naplňte láhev bylinkami a ostatními složkami. Až potom zalejte láhev pálenkou. Ne naopak.

celý článek

Kaše a obklady z bylinek

11. 02. 2017 | Návody a Rady

Vybrané bylinky trochu opláchneme, a na válu rozválíme válečkem na kaši. Tuto kaši zabalíme do plátýnka a přiložíme na vybrané místo na těle (např. přesličku na ledviny, nastrouhaný zázvor na ledviny, jitrocel na poranění, měsíček na podporu lymfatického systému - viz foto ).

celý článek

Jaké nádoby používat

11. 02. 2017 | Návody a Rady

Říká se, že každá bylinka je tu pro nás a chce nás potěšit :) Proto si můžeme prakticky vyrobit cokoli. Pokud si doma něco vyrobíte, měly byste to správně skladovat, aby Vám výrobek co nejdéle vydržel takový, jaký má být

celý článek

Sušení a uskladnění bylinek

11. 02. 2017 | Návody a Rady

Sušení a uskladnění bylinek Já osobně žádné bylinky neumývám! Zbytečně se tak ochudíte o účinné a velmi prospěšné látky. Hlavně o toliko dobrý pyl. Rostliny jen nadrobno nařežeme.

celý článek

Sběr bylinek

11. 02. 2017 | Návody a Rady

Chceme-li léčivé rostliny sbírat, musíme je nejprve znát. Když je poznáme, je důležité, abychom rostliny sbírali ve správném čase, na správném místě a správným způsobem.

celý článek