ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Všeobecné články

K zamyšlení

24. 06. 2018 | Všeobecné články

Než mi cokoliv řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít.

celý článek

Můj příběh...

24. 06. 2018 | Všeobecné články

Píše se rok 2017 a vládu začíná přebírat ohnivý kohout. A já tak nějak uvnitř cítím, že tento rok bude zlomový. Že se stane něco velkého. Zatím ještě nevím co, ale vím, že to bude velké. Již delší dobu si jdu po své cestě, která je krásná a klidná, občas se vyskytne nějaký kopeček a občas bouřka.

celý článek

Ach bože, moje dcera

24. 06. 2018 | Všeobecné články

Když jsem byla po porodu, tak jsem první týden proplakala, protože jsem nevěděla, co mám dělat, co můžu dělat a jak to mám dělat. Ano teď po 4 měsících mi to přijde úsměvné, ale byla to fáze, kterou jsem si musela projít a jsem za ní velice vděčná. Tento text jsem měla na lednici a vždycky když jse

celý článek

Jsi služka, princezna nebo královna?

17. 02. 2018 | Všeobecné články

SLUŽKA, PRINCEZNA, NEBO KRÁLOVNA? Služky sní o dobrých vílách. Princezny o krásném princi. Královny nesní. Jednají. Služky věří, že zázraky se dějí. S princeznami se opravdu dějí. Královny je tvoří samy.

celý článek

Očkování

09. 08. 2017 | Všeobecné články

Očkování (nebo kočkování se zdravím?) Zdravý člověk či pojem zdraví je definován dle WHO (světové zdravotnické organizace) jako stav tělesné, duševní a sociální pohody, podle čínské medicíny pak jako stav vnitřní energetické rovnováhy. Každá nemoc je z pohledu čínské medicíny vždy určitým projevem

celý článek

Nechte věci ať se stanou - dovolte si to

21. 05. 2017 | Všeobecné články

Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou. Nemluvte Vesmíru do jeho práce a odolejte pokušení o něco se snažit a vyvíjet tlak. Vyberte si oblast života, kde se vám „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak. Přijměte to, co je tak, jak to je.

celý článek

Herbář

21. 02. 2017 | Všeobecné články

Zde se budou objevovat články ohledně našeho bylinkaření a různých výrobků při těchto příjemných chvílích. Také informace o konkrétních bylinkách jak z pohledu západní tak východní medicíny. Najdete zde i různé rady na obklady a dobrůtky. Postupně tu budu doplňovat různé další informace a fotky.

celý článek

Historie bylinek

11. 02. 2017 | Všeobecné články

Něco málo z historie. Fytoterapie neboli léčba bylinami má tisíciletou tradici. Tak jako čínská medicína i tahle medicína byla předávána ústně z člověka na člověka. Někteří ji poté sepisovaly a díky tomu se nám dochovaly záznamy do dnes.

celý článek

Já a bylinky

11. 02. 2017 | Všeobecné články

Při psaní využívám jak své poznatky z praxe, tak i poznatky starých bylinářů. Mezi hlavní „babku bylinkářku“, která mne vlastně přivedla na cestu bylinek, je Maria Treben. Byla to naprosto dokonalá paní, která celý svůj život zasvětila bylinkám.

celý článek

Příprava čaje

11. 02. 2017 | Všeobecné články

Milovníci čajů mají každý svou oblíbenou přípravu čaje. A proč? Protože sto lidí, sto chutí :) Tady si popíšeme 2 základní.

celý článek

Stromy

11. 02. 2017 | Všeobecné články

Jak stromy čistí vzduch? Plocha listů dokáže zachytit z ulice velké množství prachových částic, nečistoty, výpary se zplodinami z výfukových plynů. Vzduch pak rostliny obohacují o vodu, kterou odpařují. Všechny rostliny čistí vzduch.

celý článek

Jak se dožít 400 let

11. 02. 2017 | Všeobecné články

Kdybychom opravdu žili pouze podle biologických hodin, mohli bychom tu být v klidu 380 až 460 let, protože na tento věk je nastavené naše tělo. Průměrná buňka v těle přežívá šest až osm let a naše buněčné dělení je nastavené na číslo 60, takže jsme schopni replikovat 60 buněčných generací.

celý článek

Čaj

05. 02. 2017 | Všeobecné články

Nebojím se říct, že čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů světa. Pojďme proto spolu nahlédnout alespoň trochu pod pokličku hrnečku s čajem :) Pod pojmem "čaj" si opravdový milovník a znalec představí pouze to, co čaj opravdu je a sice výluh z lístků keře čajovníku.

celý článek

Káva, alkohol a kouření

03. 02. 2017 | Všeobecné články

Kdo by si dnes rád nedal „turka“ či nevychutnal dobré víno? Ve staré Číně patřily tyto nadstandardní nápoje k pochutinám, které nejsou každodenní samozřejmostí, ale můžeme si je dopřát právě při slavnostních a společenských příležitostech.Jinak se stávají běžnou součástí dne......

celý článek

Psychické potíže z pohledu TCM

03. 02. 2017 | Všeobecné články

Deprese, ale i smutek, žal, náladovost, hysterie, úzkost, frustrace, obavy, strachy, pocity napětí, neklidu a nepohody, pocity viny či ukřivděnosti, podrážděnost, zlost, výbušnost, upjatost (postupně bychom mohli vyjmenovat všechny negativní emoce…) - to vše jsou typické projevy pro stagnaci energie

celý článek

12 zlatých pravidel duševního zdraví

03. 02. 2017 | Všeobecné články

1. Pamatuj, že každé utrpení, i to největší, jednou přejde. Veškeré dění v toku času je proměnlivé. Po dešti vychází slunce, i po té nejkrutější zimě přijde zase jaro!

celý článek