Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nemoci a jak na ně

Nemoci a jak na ně

Nejnovější články
Nemoci a jak na ně
Spánek je nejdůležitější pro lidský organismus. Bez jídla a vody vydržíme, ale bez spánku nikoliv. Člověk by měl spát alespoň 1/3dne tj. 8hodin!!! 8hodin je doba na potřebnou regeneraci, která právě probíhá ve spánku.
Nemoci a jak na ně
Jak léta jdou, tak postupně ubývá i esence ledvin SHEN JING, jenž je základním vyživujícím prvkem našeho organismu. Jelikož dráha ledvin „živí“ uši, může být jedním z jejich příznaků nedostatečné esence JING ubývání sluchu a pískání či hučení v uších.
Nemoci a jak na ně
Tyto nemoci řešili lékaři i ve staré Číně, ovšem díky zdravější životosprávě, menšímu stresu i pracovnímu zatížení a naprosté absenci hormonální antikoncepce v podstatně menší míře než dnes, kdy téměř každá druhá žena v produktivním věku se musí s těmito potížemi aktivně vypořádávat.
Nemoci a jak na ně
Vysoký krevní tlak (hypertenze) je dnes občas nazýván „tichým zabijákem lidstva“, protože třetina z těch, kteří jím trpí, o něm ani neví. Emoční zátěž a nepatřičná strava se čím dál víc skrytě a plíživě projevuje na zdraví dnešní populace.
Nemoci a jak na ně
V tzv. civilizovaném světě v poslední době strmě stoupá počet lidí, u nichž se nějakým způsobem projevují alergické obtíže. Jednou z nejčastějších z nich je pak alergická rýma, která se projevuje zduřelou či oteklou nosní sliznicí, hojným vodovým výtokem z nosu, svěděním v nose a kýcháním,..........
Nemoci a jak na ně
V případě, že se z původní virózy vyklube bakteriální zánět mandlí (hnisavá angína), středního ucha či nosních dutin, čínská medicína doporučuje bylinnou směs Stín brokátového závoje .........
Nemoci a jak na ně
Při rýmě, jak infekční, tak alergické, se pak doporučuje další bylinná směs Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007), jež se užívá 3- 5 x denně 4 tablety.
Nemoci a jak na ně
Horký vítr FENG RE ve 2. vrstvě konstruktivní energie QI - záněty průdušek, průdušnice, záněty plic, záněty hrtanu, záněty středouší, záněty nosních dutin, angíny, záněty žaludku a střev
Nemoci a jak na ně
Horečka je označení současné západní medicíny, ale ve staré Číně, kdy neexistovaly teploměry, je pod tímto pojmem chápáno „sálání a vyzařování horka“.
Nemoci a jak na ně
Celý život je v podstatě neustálý boj mezi dobrem a zlem, mezi dobrou (řádnou) tělesnou energií ZHENG QI a škodlivou energií XIE QI, tedy boj mezi naší přirozenou obranyschopností a škodlivinou, v našem případě zevního větru FENG.
Nemoci a jak na ně
Jedná se o chronický zánět střev, který nejčastěji postihuje koncovou část tlustého střeva a vždy i konečník, proto se někdy označuje též jako proktokolitis.
Nemoci a jak na ně
Dráždivý tračník, též označovaný někdy jako syndrom dráždivého střeva, je v současné době jednou z nejčastějších příčin tzv. břišního dyskomfortu jako jsou bolesti břicha, nadýmání, nafouknutí, plynatost, potíže s vyprazdňováním stolice, průjem nebo zácpa, které se často střídají.........
Nemoci a jak na ně
Alergie na lepek neboli celiakie je očima moderního lékařství celoživotní autoimunitní onemocnění. Lepek (gluten), je směsí bílkovin gliadinu a gluteinu, které se nacházejí v pšenici, ječmenu a žitu, ale někteří alergici mohou reagovat i na oves, jenž obsahuje gluteinu podobnou bílkovinu, avenin.
Nemoci a jak na ně
Co je největším viníkem chronických zánětů? Odpověď je jednoduchá: je to přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový......
Nemoci a jak na ně
Zvýšený cholesterol se stává v dnešní době téměř pravidelným laboratorním nálezem, a to nejen u dospělých, ale dokonce už i u malých dětí.
Nemoci a jak na ně
Podle tradiční čínské medicíny nás nadměrný přísun vitamínů před chřipkou neubrání. Přesto svému tělu můžeme na podzim a v zimě zásadně pomoci. Vodítkem je i následující desatero.
Nemoci a jak na ně
Je to permanentní boj proti „vnitřnímu nepříteli“ („vnějšího nepřítele“ zde představují úrazy či klimatické vlivy). Strava a emoce jsou našimi nejčastějšími vnitřními nepřáteli.
Článků na stránku 204060