Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nemoci a jak na ně
  4. Zánět průdušek a zánět plic

Zánět průdušek a zánět plic

Horký vítr FENG RE ve 2. vrstvě konstruktivní energie QI - záněty průdušek, průdušnice, záněty plic, záněty hrtanu, záněty středouší, záněty nosních dutin, angíny, záněty žaludku a střev

Přes zavřené dveře nebo okna do domku.

- orgánová vrstva QI je vnitřní a odpovídá v našem případě zděnému domku, do kterého se náš dareba (škodlivýhorkývítr FENG RE) vloupal buď vypáčením dveří či rozbitým oknem. V této fázi, kterou poznáme podle toho, že zmizí pocit chladu, třesavka a zimnice (husina) a zůstane jen vysoká horečka a pocity horka, jež jsou výsledkem boje mezi tělesnou řádnou energií ZHONG QI proti vnitřní škodlivině XIE QI. Oproti stavu při napadení 1. povrchové vrstvy WEI, která postihovala pouze podkoží, v této 2. vnitřní vrstvě QI jsou napadeny již orgány, a to hlavně plíce, žaludek a střeva. A zde se také láme chleba - je třeba škodlivinu co nejrychleji z této vrstvy vyloučit, jinak bude pokračovat dál do hlubších vrstev a nadělá nám, raubíř jeden, v domku „pěknou paseku“. Typickými příznaky pro tuto 2. vnitřní vrstvu QI je nesnášenlivost horka, objektivní pocit horka či horečka, velká žízeň hlavně na studené a duševní neklid, dále se může vyskytnout pocení, kašel (jak suchý, tak vlhký), mírná dušnost, neklidný spánek a pocit tísně na hrudi.Tyto příznaky odpovídají zánětu průdušek a průdušnice, zápalu plic, zánětu hrtanu či zánětu žaludku a střev. V tomto případě se doporučuje bylinná směs Vystydnutí horké plotny (kód 013), jež vylučuje horko RE a horký toxin RE DU (čili nežádoucí patogenní baktérie jako je Streptokok, Hemofilus, Pneumokok apod.) z této 2. vrstvy. K ní se pak přidává při postižení plic při vlhkém produktivním kašli s vykašláváním žlutozelených lepkavých hlenů další bylinná směs v tabletách Vůně borovicového háje (kód 031).

Pokud je kašel suchý a dráždivý až štěkavý, v tom případě se užívají bylinné tablety Ozvěny himálajského hromu (kód 032). V případě suchého kašle, který následuje po prodělané viróze, kdy pacient sice nic nevykašle, ale cítí hleny v hrudníku, tak zde jsou optimální bylinné tablety Svlažení vyprahlé stepi (kód 033). Tato směs je vhodná i při alergické rýmě či alergickém kašli a lze ji užívat jak preventivně, tak i v akutním stádiu, neboť tzv. promazává plíce a svlažuje horko plic.

V případě postižení žaludku se k výše zmíněným příznakům přidávají bolesti žaludku, pocit plnosti a dyskomfortu v oblasti břicha, zvracení, zácpa či průjem, tak lze užít bylinné tablety Stín brokátového závoje (kód 012), který se nejčastěji užívá spolu s bylinou směsí Vystydnutí horké plotny (kód 013)a to z pohledu TCM vytváří dohromady nejsilněji působící „přírodní antibiotikum“ na veškeré záněty. Někdy lze přidat k těmto 2 ještě Patero uhašení sopky (kód 011), jež cíleně vylučuje horký toxin RE DU. Asi jako když na našeho zloděje vypustíme psa baskervilského, paralyzujeme ho plynovou pistolí a náš alarm již mezitím zaktivizoval policejní komando.

 

Více info ve článku chřipky, virózy, nachlazení.

 

text: MUDr. Petr Hoffmann

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli