Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Všeobecné články

Všeobecné články

Nejnovější články
Nemůžu Vám říct, že kapky léčí, to by bylo podle pravidel evropské unie, můžu Vám ale napsat obecný článek co jsem se dozvěděla v knize Marie Treben....
Všeobecné články
Jak sám již název napovídá, měsíčky by se měly pravidelně opakovat 1× měsíčně. Pokud tomu tak není, TCM může pomocí bylin tuto kvalitu jemně (znovu) nastavit a dlouhodobě udržovat.
Všeobecné články
Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit způsobem, jakým vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si pramen vody
Všeobecné články
Než mi cokoliv řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít.
Všeobecné články
Píše se rok 2017 a vládu začíná přebírat ohnivý kohout. A já tak nějak uvnitř cítím, že tento rok bude zlomový. Že se stane něco velkého. Zatím ještě nevím co, ale vím, že to bude velké. Již delší dobu si jdu po své cestě, která je krásná a klidná, občas se vyskytne nějaký kopeček a občas bouřka.
Všeobecné články
Když jsem byla po porodu, tak jsem první týden proplakala, protože jsem nevěděla, co mám dělat, co můžu dělat a jak to mám dělat. Ano teď po 4 měsících mi to přijde úsměvné, ale byla to fáze, kterou jsem si musela projít a jsem za ní velice vděčná. Tento text jsem měla na lednici a vždycky když jse
Všeobecné články
SLUŽKA, PRINCEZNA, NEBO KRÁLOVNA? Služky sní o dobrých vílách. Princezny o krásném princi. Královny nesní. Jednají. Služky věří, že zázraky se dějí. S princeznami se opravdu dějí. Královny je tvoří samy.
Všeobecné články
Očkování (nebo kočkování se zdravím?) Zdravý člověk či pojem zdraví je definován dle WHO (světové zdravotnické organizace) jako stav tělesné, duševní a sociální pohody, podle čínské medicíny pak jako stav vnitřní energetické rovnováhy. Každá nemoc je z pohledu čínské medicíny vždy určitým projevem
Všeobecné články
Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou. Nemluvte Vesmíru do jeho práce a odolejte pokušení o něco se snažit a vyvíjet tlak. Vyberte si oblast života, kde se vám „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak. Přijměte to, co je tak, jak to je.
Všeobecné články
Zde se budou objevovat články ohledně našeho bylinkaření a různých výrobků při těchto příjemných chvílích. Také informace o konkrétních bylinkách jak z pohledu západní tak východní medicíny. Najdete zde i různé rady na obklady a dobrůtky. Postupně tu budu doplňovat různé další informace a fotky.
Všeobecné články
Něco málo z historie. Fytoterapie neboli léčba bylinami má tisíciletou tradici. Tak jako čínská medicína i tahle medicína byla předávána ústně z člověka na člověka. Někteří ji poté sepisovaly a díky tomu se nám dochovaly záznamy do dnes.
Všeobecné články
Při psaní využívám jak své poznatky z praxe, tak i poznatky starých bylinářů. Mezi hlavní „babku bylinkářku“, která mne vlastně přivedla na cestu bylinek, je Maria Treben. Byla to naprosto dokonalá paní, která celý svůj život zasvětila bylinkám.
Všeobecné články
Milovníci čajů mají každý svou oblíbenou přípravu čaje. A proč? Protože sto lidí, sto chutí :) Tady si popíšeme 2 základní.
Všeobecné články
Jak stromy čistí vzduch? Plocha listů dokáže zachytit z ulice velké množství prachových částic, nečistoty, výpary se zplodinami z výfukových plynů. Vzduch pak rostliny obohacují o vodu, kterou odpařují. Všechny rostliny čistí vzduch.
Článků na stránku 204060