Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství
Poslední série fotek, které jsem nafotila v 33 týdnu těhotenství. Všechno je bezpečné, pokud cvičíte vědomě. Pokud cítíte, že je vám v něčem nepohodln... číst celé
Cvičíme jogu v leže na podložce v těhotenství
A další cviky, které jsou vhodné v těhotenství. Už máme cviky, kterými byste měly začínat, dále jsou cviky ve stoje, a tohle je další série, která se ... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Všeobecné články

Všeobecné články

Nejnovější články
Všeobecné články
Jak sám již název napovídá, měsíčky by se měly pravidelně opakovat 1× měsíčně. Pokud tomu tak není, TCM může pomocí bylin tuto kvalitu jemně (znovu) nastavit a dlouhodobě udržovat.
Všeobecné články
Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit způsobem, jakým vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si pramen vody
Všeobecné články
Než mi cokoliv řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít.
Všeobecné články
Píše se rok 2017 a vládu začíná přebírat ohnivý kohout. A já tak nějak uvnitř cítím, že tento rok bude zlomový. Že se stane něco velkého. Zatím ještě nevím co, ale vím, že to bude velké. Již delší dobu si jdu po své cestě, která je krásná a klidná, občas se vyskytne nějaký kopeček a občas bouřka.
Všeobecné články
Když jsem byla po porodu, tak jsem první týden proplakala, protože jsem nevěděla, co mám dělat, co můžu dělat a jak to mám dělat. Ano teď po 4 měsících mi to přijde úsměvné, ale byla to fáze, kterou jsem si musela projít a jsem za ní velice vděčná. Tento text jsem měla na lednici a vždycky když jse
Všeobecné články
SLUŽKA, PRINCEZNA, NEBO KRÁLOVNA? Služky sní o dobrých vílách. Princezny o krásném princi. Královny nesní. Jednají. Služky věří, že zázraky se dějí. S princeznami se opravdu dějí. Královny je tvoří samy.
Všeobecné články
Očkování (nebo kočkování se zdravím?) Zdravý člověk či pojem zdraví je definován dle WHO (světové zdravotnické organizace) jako stav tělesné, duševní a sociální pohody, podle čínské medicíny pak jako stav vnitřní energetické rovnováhy. Každá nemoc je z pohledu čínské medicíny vždy určitým projevem
Všeobecné články
Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou. Nemluvte Vesmíru do jeho práce a odolejte pokušení o něco se snažit a vyvíjet tlak. Vyberte si oblast života, kde se vám „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak. Přijměte to, co je tak, jak to je.
Všeobecné články
Zde se budou objevovat články ohledně našeho bylinkaření a různých výrobků při těchto příjemných chvílích. Také informace o konkrétních bylinkách jak z pohledu západní tak východní medicíny. Najdete zde i různé rady na obklady a dobrůtky. Postupně tu budu doplňovat různé další informace a fotky.
Všeobecné články
Něco málo z historie. Fytoterapie neboli léčba bylinami má tisíciletou tradici. Tak jako čínská medicína i tahle medicína byla předávána ústně z člověka na člověka. Někteří ji poté sepisovaly a díky tomu se nám dochovaly záznamy do dnes.
Všeobecné články
Při psaní využívám jak své poznatky z praxe, tak i poznatky starých bylinářů. Mezi hlavní „babku bylinkářku“, která mne vlastně přivedla na cestu bylinek, je Maria Treben. Byla to naprosto dokonalá paní, která celý svůj život zasvětila bylinkám.
Všeobecné články
Milovníci čajů mají každý svou oblíbenou přípravu čaje. A proč? Protože sto lidí, sto chutí :) Tady si popíšeme 2 základní.
Všeobecné články
Jak stromy čistí vzduch? Plocha listů dokáže zachytit z ulice velké množství prachových částic, nečistoty, výpary se zplodinami z výfukových plynů. Vzduch pak rostliny obohacují o vodu, kterou odpařují. Všechny rostliny čistí vzduch.
Všeobecné články
Kdybychom opravdu žili pouze podle biologických hodin, mohli bychom tu být v klidu 380 až 460 let, protože na tento věk je nastavené naše tělo. Průměrná buňka v těle přežívá šest až osm let a naše buněčné dělení je nastavené na číslo 60, takže jsme schopni replikovat 60 buněčných generací.
Všeobecné články
Nebojím se říct, že čaj je jedním z nejoblíbenějších nápojů světa. Pojďme proto spolu nahlédnout alespoň trochu pod pokličku hrnečku s čajem :) Pod pojmem "čaj" si opravdový milovník a znalec představí pouze to, co čaj opravdu je a sice výluh z lístků keře čajovníku.
Všeobecné články
Kdo by si dnes rád nedal „turka“ či nevychutnal dobré víno? Ve staré Číně patřily tyto nadstandardní nápoje k pochutinám, které nejsou každodenní samozřejmostí, ale můžeme si je dopřát právě při slavnostních a společenských příležitostech.Jinak se stávají běžnou součástí dne......
Článků na stránku 204060