Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nemoci a jak na ně
  4. Horečka dle východu

Horečka dle východu

„Čínská horečka“.

Horečka je označení současné západní medicíny, ale ve staré Číně, kdy neexistovaly teploměry, je pod tímto pojmem chápáno „sálání a vyzařování horka“.

Jedná se o objektivní pocit horka, kdy tělo je na dotek horké („ty celý hoříš a pálíš“), obzvláště pak na čele nebo na hřbetu ruky (oproti studeným dlaním). Takto si tradiční čínská medicína „měří teplotu“ až dosud, bez ohledu na digitální teploměry. Tato „čínská horečka“ může, ale nemusí, být provázena skutečně zvýšenou tělesnou teplotou, kterou lze změřit teploměrem.

Tento objektivní pocit horka při napadení zevním větrem FENG je výsledkem boje mezi řádnou tělesnou energií ZHENG QI a vnější škodlivinou XIE QI, v našem případě škodlivého větru FENG. Platí, že čím vyšší je horečka, tím více se mobilizují naše obranné síly v organismu a jsou v plné pohotovosti bránit se, seč jim síly stačí. Rovněž i síla vnější škodliviny větru FENG je přímo úměrná výši horečky.

Dle TCM není proto dobré při prvních příznacích horečky ihned ji drasticky snižovat kupř. chemickými léky či čípky proti teplotě či dokonce „naslepo“ a z pouhého alibismu podávat antibiotika či kortikoidy… Tím se sice na chvíli sníží teplota, ale škodlivina se „zatlačí“ do hlubších vrstev a posléze se opět dostaví zvýšená teplota (a někdy nejen ta). V případě zvýšené teploty stačí podávat první 2 dny hojně tekutiny (nejlépe slabý vlažný ochlazující zelený Čaj básníků života kód 800), dále pak opakovaně (dle stavu) přikládat studené zábaly či sprchovat se ve vlažné vodě cca 37°C teplé. Konzumace tzv. chladných potravin, z nichž optimální je žlutý meloun, dále syrová okurka, ledový salát či banány, rovněž mocně přispívá ke snížení vnitřního horka.

Naopak nevhodné jsou tzv. horké potraviny, jako je sušený zázvor, skořice, hřebíček, pepř, čili, červená masa, smažená, pečená a grilovaná jídla, černá kávaalkohol, jež zvyšují vnitřní horkost.

Všeobecně však platí, že při jakémkoliv akutním napadení organismu méně znamená více - tedy netřeba „posilovat uhnízdění“ škodliviny do našeho organismu opulentním množstvím jídel, ale spíše hladovkou ji nepodporovat a nechat ji tak doslova „vyhladovět“.  Rovněž užívání bylinných tablet Chlad ranní mlhy (kód 002) rozhodně není na závadu a snižuje teplotu tím, že otevírá kožní průduchy a vylučuje škodlivinu z povrchu těla ven. Po 2 dnech se vždy stav pacienta „vyvrbí“ a to buď k lepšímu (nemoc ustoupí) či naopak k horšímu (nemoc postoupí dále a již je více profilovaná a specifikovaná).

Síla horečky vždy odpovídá síle obou aktérů - čím silnější je vnější škodlivina XIE QI či řádná energie ZHONG QI, tím je i vyšší horečka a naopak, čím je slabší vnější škodlivina XIE QI či řádná energie ZHONG QI, tím je i nižší horečka. Logicky z toho vyplývá, že horečka bude nejsilnější tehdy, když budou oba účastníci nejsilnější a nejslabší tehdy, když budou oba nejslabší.

Dalším, ba téměř nejdůležitějším faktorem, jež ovlivňuje intenzitu horečky, je tělesná konstituce každého člověka:

  • Člověk s jangovou konstitucí (tzn. s převahou jangu a tedy horka) bude vždy více náchylný při napadení zevním větrem FENG na vznik horkého větru FENG RE (podobně, jako když vítr rozdmýchá doutnající popel v oheň) než na vznik chladného větru FENG HAN, a rovněž bude míti sklony k vyšší horečce.
  • A naopak - člověk s jinovou konstitucí (tzn. s převahou jinu a tedy chladu) bude zase náchylný na vznik chladného větru FENG HAN (podobně jako když zamrzne voda v trubkách).

Lze tedy říci, že konstituce člověka je hlavním faktorem, který určuje, zdali se u něho při napadení zevním škodlivým větrem FENG vyvine horký vítr FENG RE či chladný vítr FENG HAN. Pokud by tomu tak nebylo, tak by všichni lidé v severských zemích trpěli pouze na napadení chladným větrem a v jižních zemích zase pouze jen horkým větrem, čemuž tak není.

V dnešní době, o které směle můžeme říci, že to není žádná doba ledová, ale „doba horká,  jangová“, tedy spíše doba hektická, která je plná spěchu, stresu, ambicí, adrenalinu, starostí, obav, ale i smažených a kořeněných jídel, fastfoodů, masa a uzenin, éček a konzervantů, stimulancií, alkoholu, drog… Proto je v dnešní době převážná většina populace, vnitřně horkých (když ne přímo konstitučně, tak ze stravy a psychiky). Proto není divu, že většina onemocnění z vnějšího větru FENG se v drtivé většině případů mění na horký vítr FENG RE. V případě, že se objektivní pocit horka (horečka) vyskytuje současně s třesavkou a zimnicí a pocitem chladu (husinou), znamená to, že vnější škodlivina XIE QI, tedy vítr FENG je stále ještě v povrchové vrstvě WEI. Když však zmizí pocit chladu, třesavka a zimnice (husina) a pacient začne pociťovat pouze horko (odkopává se v posteli, svléká se, má žízeň na studené), v tu chvíli se již škodlivý vítr FENG proměnil na horkost RE a sestoupil z 1. povrchové obranné vrstvy WEI do 2. vnitřní orgánové vrstvy QI.

 

Více info ve článku chřipky, virózy, nachlazení.

 

text: MUDr. Petr Hoffmann

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli