Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Jak prožít vědomé těhotenství

Jak prožít vědomé těhotenství

Týden před očekávaným datum se budím a říkám si, ano jsem připravená. Trvalo to, než jsem si to dovolila. Pořád jsem ji prosila, ať tam ještě vydrží, že ještě není můj čas. Ale dneska vím, že už stojím pod kopcem a koukám směrem vzhůru, na tu mou odměnu, co mě čeká na vrcholu. Porodem totiž nic nekončí, není to konečná meta ani cíl. Porodem teprve všechno začíná. Těhotenství je jen předehra, ale samotná hra začíná až porodem našich dětí. Celé těhotenství proběhlo krásně, užila jsem si ho, i to, jak jsem byla hájená, J jak si mne každý hýčkal a jak mne můj partner hýčkal a pečoval o mne s láskou a úctou. Jak na mne byl milý a pozorný. Ale ruku na srdce, je čas jít dál.

Když jsem byla v 5měsíci na víkendu s andským šamanem, potkala jsem tam jednu velmi vědomou ženu. A protože jsem výřečná a mnohem raději mluvím, než píšu, hned jsem jí začala vyprávět o tom, jak čekám kluka a jak moc se těším. Ona se jen usmívala a nic mi na to řekla. Po prvním dnu mi to ale nedalo, měla jsem pocit, že ví něco víc, že ví něco co já ne. A tak jsem se na rovinu zeptala. Odpověděla mi „už přestaň Hanko, moc dobře víš, že je tam holčička, a že to bude velká Žena a tvoje velká učitelka. A neboj, je pod ochranou víl“.

No v ten moment by se ve mne krve nedořezal. Jak jako holka, já si vysnila kluka. Myslela jsem, že kluk bude jednodušší. Tady je něco špatně. Mám jí věřit? Když pak ale došel i šaman a říkal, už nehledej, ta žena učitelka roste v tobě, bylo vymalováno. Takže to bude holka.

No jo, ale co teď, já všem řekla, že to bude kluk, taky se mi zdálo 25.5 o kudrnatém dítěti s vlásky po ramena – a já si dala do hlavy, že je to kluk, holka mne vůbec nenapadla. Nicméně, celý den jsem tuto informaci vstřebávala a cvičila očistné techniky  spolu s šamanem a ostatními, až to večer vyvrcholilo v záchvat pláče tak velký, že jsem to musela jít vykřičet do lesa se slovy odpuštění, jen odpuštění, a odprošení své nenarozené dcerky za mou hloupost a velkou nevědomost.

Vidíte, myslím si, jak jsem otevřená všem možnostem, jak je mé srdce otevřené a pak se přihodí taková zásadní věc, a mne to úplně rozseká na kousky. Po tomto záchvatu je mi ale najednou nějak hezky, lehce. Přijmula jsem svou dceru, cítím to. V průběhu těhotenství prosím o odpuštění ještě hodně krát. Mrzelo mne, že jsem, byla tak posedlá klukem, ale odpustila jsem i sama sobě.

A máme tady 27.2.2018 a jsou 3 hodiny ráno a mě začíná bolet bříško. Není to nic velkého, ale hezky se to pravidelně po 2 hodinách opakuje. Říkám si, jako vážně? Zrovna včera jsme udělaly společnou fotku mých 4 kamarádek a jedna z nich, Veronika mi říká  „už máš fotku, zítra můžeš rodit… „ proto když si ráno balíme kufry a vyrážíme směr Krnov, ano čtete dobře, já z Jižní Moravy – Dubňany u Hodonína, opravdu cestuju za svým porodem na sever republiky k Bruntálu J, jsem si naprosto jistá, že se porod blíží a že to asi ani nebude to mé vysněné datum 1.3.2018. a jsme tu.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli