Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství
Poslední série fotek, které jsem nafotila v 33 týdnu těhotenství. Všechno je bezpečné, pokud cvičíte vědomě. Pokud cítíte, že je vám v něčem nepohodln... číst celé
Cvičíme jogu v leže na podložce v těhotenství
A další cviky, které jsou vhodné v těhotenství. Už máme cviky, kterými byste měly začínat, dále jsou cviky ve stoje, a tohle je další série, která se ... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Jak vybrat pomůcku na napářku
05.10.2019

Jak vybrat pomůcku na napářku

Jak vybrat pomůcku pro bylinnou napářku?

Ženská bylinná napářka je jednoduchá technika, která do života vnáší pozornost k sobě samé, uvolňuje napětí, čistí tělo a zkrátka nám pomáhá cítit se dobře. Abychom však mohly relaxovat, potřebujeme sedět pohodlně a bezpečně. Klobouk dolů před vynalézavostí žen a jejich alternativními pomůckami, které často hraničí s vlastní bezpečností i komfortem. Na vyzkoušení jsou fajn, ale na pravidelnou napářku by to chtělo něco pohodlného a stabilního, aby se žena mohla uvolnit a pustit z hlavy myšlenky spojené s obavou o vlastní zdraví nebo nepohodlí. Nechcete při napařování sedět na záchodě, kde chodíte vykonávat potřebu, raději si sednete v obýváku, zapálíte svíčky, pustíte hudbu a naladíte se na to, že dneska je ten den nebo večer, kdy jste si vyhradily čas jen pro sebe. Napařovací procedura by měla být bezpečná a příjemná. V opačném případě hrozí riziko, že si ji vyzkoušíte jednou a potom už nikdy. Zkuste se během napářky opřít o gymnastický míč. Získáte velmi pohodlnou relaxační polohu.

Steamy set

(https://www.bylinkyodhanky.cz/hrnec-s-prkynkem-na-vaginalni-naparku)

Tato pomůcka díky velkému hrnci Belis dokáže nakumulovat velké množství tepla, které vydrží desítky minut. Je proto vhodná pro ženy, které si chtějí dopřát dlouhé napářky (15-40 min) a přitom nemyslet, že jim odvar zchladne. Výška hrnce je ideální pro rozevřený posed, který umožňuje páře dostat se do míst, do kterých by se v sauně nedostala. Výhodou setu je také protiskluzový lem, který chrání sedátko Steamy před odřením a posunutím. Nevýhodou je dlouhé chladnutí odvaru při čekání na příjemnou teplotu, která se při použití této pomůcky pohybuje v rozmezí 50-60 stupňů, což trvá kolem půl hodiny i déle. Steamy set má také náročnější požadavky na skladnost. Zároveň na něm není tak intenzivní celotělní detox s napařovacím pláštěm jako u židličky Gazelle.

 

Židlička Gazelle

https://www.bylinkyodhanky.cz/lehke-napareni-i-v-porodnici

Je elegantní řešení pro ty ženy, které si chtějí dopřát pocit, že nesedí přímo na hrnci. Je skladná, lehká, snadno přenosná a má charakter profesionální napařovací pomůcky. Když pod ni postavíte jakoukoliv nádobu či hrnec s odvarem, bude chladnout rychleji, a proto i délka napářky se významně zkrátí. Z tohoto důvodu doporučuji při delších napářkách vložit pod hrnec jednoploténkový elektrický vařič, který bude na nejnižším stupni ohřevu udržovat odvar na příjemné teplotě, nebo si jej po 10-15 minutách přihřát buď přilitím horké vody z rychlovarné konvice nebo ohřátím na kuchyňské plotýnce. Nevýhodou je přerušení terapie. Díky tomu, že pára není “uvězněna v hrnci”, můžete na židličce Gazelle využít celotělní detox s napařovacím pláštěm kolem krku nebo nad prsy, který bude intenzivnější a příjemný.

 

Sedátko Steamy

https://www.bylinkyodhanky.cz/sedatko-na-vaginalni-naparku

Sedátko je skladné a jednoduché řešení pro ženy, které již mají doma velký hrnec nebo si jej chtějí vložit mezi dvě židle. Je to nejlevnější varianta napařovací pomůcky, kterou navíc můžete kdykoliv přestavět na židličku Gazelle. 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli