Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství

Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství

A poslední serie fotek, které jsem nafotila v 33 týdnu těhotenství. Všechno je bezpečné, pokud cvičíte vědomě. Pokud cítíte, že je vám v něčem nepohodlno nebo nepříjemně, buď to necvičte vůbec nebo to zkuste přizpůsobit tak, aby to bylo příjemné. 

protahuju-telo49. opět ležíme na zádech a pravou nohu chytneme za nárt a zkusíme si ji vložit přímo do třísla. dýcháme. pravé koleno vytočíme co nejvíc do strany.

chci-cvicita teď přitáhneme levou nohu chycenou za nárt do pravého třísla. pravá noha je uplně uvolněná.


krcime-nohy-cvicime-jogu
50. pokrčíme levou nohu a pravou nohu ohneme a dáme si pravý kotník na levé koleno. kdo zvládne chytit se pod levým kolenem a přitáhnout zlehka k pupíku, může  a pak vystřídáme nohy. dýcháme do břicha.

jogove-cviceni51. další cvik vypadá zvláštně, ale nebojte se ho. chytneme si pravou nohu a snažíme si dát koleno směrem k pravému rameni. na další fotce uvidíte druhou nohu a dokážete si to lépe představit. pravá noha je uvolněná, já ji mám volně a přitom mi to trochu sval nadzvedává, takže se snažte prodýchat místo, kde vás to táhne.

jsem-tehotna-a-presto-cvicimpokrčíme levou nohu, chytneme se za kotník a snažíme se dát si koleno k ramenu. pravá noha je naprosto volná. dýchejte do místa, kde vás to táhne. klidně zkuste pravou nohou zapružit.

protahovani-krku52. ležíme na zádech, propleteme ruce za hlavu a s výdechem zvedneme rukama hlavu směrem k hrudníku. brada jde také na hrudník. lokty by měly směřovat k nohám. s nádechem dolů a s výdechem zase zvednu hlavu anebo volně dýchejte a držte hlavu nahoře tak dlouho, jak je vám to příjemné.


diamantovy-cvik-joganohy-natazene-joga-rules

53. ležíme na zádech, opřeme nohy o zeď, na fotce vlevo dáme šlapky k sobě a kolena od sebe, jde o diamantový leh, klidně zkuste tlačit rukama do kolen. Na fotce vpravo natáhneme nohy nahoru. Volně dýcháme. Na zádech neležte moc dlouho, ať si miminko nepřiléhá dutou žílu a neškytá :) 


zvednu-nohy-nahoru

54. ještě poslední cvik u zdi, první pravá noha do levého třísla poté levá noha do pravého třísla. dýcháme, usmíváme se :) užíváme si to...


pozice-pes-hlavou-dolupes-hlavou-dolu

55. pozice pes, áčko nebo hora, tak jak kdo tomu říká. Jde o to, že se odtlačujeme od rukou, na první fotce stojíme na špičkách, na druhé fotce už na patách a na spodní fotce máme pokrčené kolena. Jde o relaxační polohu, takže by vám mělo být pohodlno. Hlava je uvolněná. 

pozice-psa-nebo-hory


pozice-kocky

56. protažení zad a mezi lopatkové svalstvo. Základem je pozice kočky, a nádechem zvedneme pravou ruku směrem vzhůru, pokud zvládnete pohled do dlaně, můžete. Poté jde pravá ruka dolů pod tělem a jak vidíte na obrázcích níže, ruka pod tělo, obličej na zem, a druhá ruka směrem nahoru. 

pozice-u-ktere-protahneme-svalysvaly-v-tehotenstvi-zatuhavaji


A další pozice holuba, já jsem si ho zaregistrovala jako pozice páva :D 

pozice-holubapozice-pava

57. z pozice kočky pokrčíme levou nohu a dáme ji pod sebe na zem, pravou nohu natáhneme za sebe. přeneseme váhu na ruce a tím protáhneme ještě více pravé tříslo. 

joga-v-tehotenstvivztah-tela-a-duselidske-vedomi-prostor-a-cas

A máme různé varianty holuba, takže můžeme pokrčit pravé koleno, chytnout se za nárt nohy, v této pozici zůstat. Nebo kdo zvládne, může uchopit palec pravé nohy levou rukou a zůstat. Anebo ještě můžeme podstračit hlavu pod levým loktem a tadáááá poslední fotka to ukazuje.


Děkuju, že cvičíte s Hankou. Užívejte a prožívejte, nech jsou Vaše srdce otevřeny všem možnostem. Autorka článku, lektorka jogy, terapeutka čínské medicíny Hanka Antošová  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli