Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Švédské kapky podle Marie Treben
Nemůžu Vám říct, že kapky léčí, to by bylo podle pravidel evropské unie, můžu Vám ale napsat obecný článek co jsem se dozvěděla v knize Marie Treben..... číst celé
Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství
Poslední série fotek, které jsem nafotila v 33 týdnu těhotenství. Všechno je bezpečné, pokud cvičíte vědomě. Pokud cítíte, že je vám v něčem nepohodln... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství

Ležíme sedíme cvičíme jogu v těhotenství

A poslední serie fotek, které jsem nafotila v 33 týdnu těhotenství. Všechno je bezpečné, pokud cvičíte vědomě. Pokud cítíte, že je vám v něčem nepohodlno nebo nepříjemně, buď to necvičte vůbec nebo to zkuste přizpůsobit tak, aby to bylo příjemné. 

protahuju-telo49. opět ležíme na zádech a pravou nohu chytneme za nárt a zkusíme si ji vložit přímo do třísla. dýcháme. pravé koleno vytočíme co nejvíc do strany.

chci-cvicita teď přitáhneme levou nohu chycenou za nárt do pravého třísla. pravá noha je uplně uvolněná.


krcime-nohy-cvicime-jogu
50. pokrčíme levou nohu a pravou nohu ohneme a dáme si pravý kotník na levé koleno. kdo zvládne chytit se pod levým kolenem a přitáhnout zlehka k pupíku, může  a pak vystřídáme nohy. dýcháme do břicha.

jogove-cviceni51. další cvik vypadá zvláštně, ale nebojte se ho. chytneme si pravou nohu a snažíme si dát koleno směrem k pravému rameni. na další fotce uvidíte druhou nohu a dokážete si to lépe představit. pravá noha je uvolněná, já ji mám volně a přitom mi to trochu sval nadzvedává, takže se snažte prodýchat místo, kde vás to táhne.

jsem-tehotna-a-presto-cvicimpokrčíme levou nohu, chytneme se za kotník a snažíme se dát si koleno k ramenu. pravá noha je naprosto volná. dýchejte do místa, kde vás to táhne. klidně zkuste pravou nohou zapružit.

protahovani-krku52. ležíme na zádech, propleteme ruce za hlavu a s výdechem zvedneme rukama hlavu směrem k hrudníku. brada jde také na hrudník. lokty by měly směřovat k nohám. s nádechem dolů a s výdechem zase zvednu hlavu anebo volně dýchejte a držte hlavu nahoře tak dlouho, jak je vám to příjemné.


diamantovy-cvik-joganohy-natazene-joga-rules

53. ležíme na zádech, opřeme nohy o zeď, na fotce vlevo dáme šlapky k sobě a kolena od sebe, jde o diamantový leh, klidně zkuste tlačit rukama do kolen. Na fotce vpravo natáhneme nohy nahoru. Volně dýcháme. Na zádech neležte moc dlouho, ať si miminko nepřiléhá dutou žílu a neškytá :) 


zvednu-nohy-nahoru

54. ještě poslední cvik u zdi, první pravá noha do levého třísla poté levá noha do pravého třísla. dýcháme, usmíváme se :) užíváme si to...


pozice-pes-hlavou-dolupes-hlavou-dolu

55. pozice pes, áčko nebo hora, tak jak kdo tomu říká. Jde o to, že se odtlačujeme od rukou, na první fotce stojíme na špičkách, na druhé fotce už na patách a na spodní fotce máme pokrčené kolena. Jde o relaxační polohu, takže by vám mělo být pohodlno. Hlava je uvolněná. 

pozice-psa-nebo-hory


pozice-kocky

56. protažení zad a mezi lopatkové svalstvo. Základem je pozice kočky, a nádechem zvedneme pravou ruku směrem vzhůru, pokud zvládnete pohled do dlaně, můžete. Poté jde pravá ruka dolů pod tělem a jak vidíte na obrázcích níže, ruka pod tělo, obličej na zem, a druhá ruka směrem nahoru. 

pozice-u-ktere-protahneme-svalysvaly-v-tehotenstvi-zatuhavaji


A další pozice holuba, já jsem si ho zaregistrovala jako pozice páva :D 

pozice-holubapozice-pava

57. z pozice kočky pokrčíme levou nohu a dáme ji pod sebe na zem, pravou nohu natáhneme za sebe. přeneseme váhu na ruce a tím protáhneme ještě více pravé tříslo. 

joga-v-tehotenstvivztah-tela-a-duselidske-vedomi-prostor-a-cas

A máme různé varianty holuba, takže můžeme pokrčit pravé koleno, chytnout se za nárt nohy, v této pozici zůstat. Nebo kdo zvládne, může uchopit palec pravé nohy levou rukou a zůstat. Anebo ještě můžeme podstračit hlavu pod levým loktem a tadáááá poslední fotka to ukazuje.


Děkuju, že cvičíte s Hankou. Užívejte a prožívejte, nech jsou Vaše srdce otevřeny všem možnostem. Autorka článku, lektorka jogy, terapeutka čínské medicíny Hanka Antošová  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli