Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Trojcípý šátek - rebozo

Trojcípý šátek - rebozo

Možná jste si všimly, že se začal objevovat nový tvar rebozo šátků. Ano, máte pravdu. Spolu s fyzioterapeutkami holky oprášily z dob dávných tzv trojcípí šátek. 
Jde o šátek, který omotáte kolem sebe a neděláte suk, ale konce zakasáte pod látku. Je to dlouhý úzký šátek, který se krásně vejde i pod šaty nebo blůzku do práce.

U mě na e-shopu najdete tradiční složení, a to náš oblíbený ažur – tj směs víc bavlny a méně lnu. Začal se objevovat i ve složení satén a elastan, ale po vyzkoušení a promýšlení jsme došly se Světluškou Hradilovou k závěru, že to není jaksi ono... přece jen, je to lesklé někdy i trochu pružné, může projíždět, je hodně vzorový a nehodí se ke všemu. Není tradiční. Dá se to přirovnat, řekněme třeba ke kimchi - pokud milujete kvalitně prokvašené kimchi nespokojíte se s nějakou rychlokvaškou ze supermarketu nebo třeba i k autu, pokud jednou svezete svůj zadeček v kvalitním SUV už se nechcete vracet do favoritu. 

Nafotily jsme pro vás s kamarádkou Maruškou pár fotek, abyste viděly rozdíl. Já jsem u prvního dítěte nosila klasický tvar šátku – obdélník a bylo to boží, od 6 měsíce jste mě mohly potkat se sukem u boku. U druhého dítěte jsem ale objevila trojcípí a už ho nesundala. Dá se s ním dělat víc úvazů a není tam tolik látky, takže se fakt vlezl i pod kabát nebo bundu. Nikde nic netrčelo a zároveň bylo o oporu břicha dostatečně postaráno. Takže, jdeme na to.

 Vezmete šátek v půlce jeho délky a...

rebozo-uvaz

dáte si ho do oblasti spodního břicha

podvazuj-si-bricho

Urovnáte látku, aby nikde nic netrčelo a nebylo pokrčené.

Dáte dozadu - za zády jde látky do kříže - utáhnete.

bolest-beder-v-tehotenstvi

 

Opět dopředu a pod břichem kříž...

urovnáte látku, aby vás nijak netlačila.

podvazuju-se-s-laskou

Dále jde látka směrem k lopatám kyčlí...

tehotna-v-pohode

Znovu za záda a znovu kříž...

kontaktni-rodicovstvi

Dopředu a zakasat látku pod sebe samu.

treni-to-je-fyzika

hezky pod sebe

budeme-rodina

je to fyzika, drží to, tření funguje...

podvazuju-se-trendy

 

A je to, tzv kšandy jsou na světe. Břicho je krásně podpíráno, a právě vzniklé šle podpírají svaly i tíhu bříška. Zároveň mají svaly oporu a můžou se uvolnit a tím dojde ke zvětšení prostoru pro miminko. Ideální na chůzi a stání. Pokud chcete šátek používat při sezení, jde to, jen ho trochu povolíte. I to si ženy moc pochvalují.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli