Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Těhotenství, napářka apod.
  4. Jógové cviky v sedě a na čtyřech v těhotenství

Jógové cviky v sedě a na čtyřech v těhotenství

Hodně z Vás se na mne obrací, abych jim poradila, co můžou cvičit v těhotenství. Rozhodla jsem se tedy nafotit celou sestavu, která je vhodná právě v tomto krásném stavu. Jde o cviky, které Vám opravdu neublíží, ba naopak, pomůžou. Protáhnete se, uvolníte se, a pokud se dokážete ztišit, spojíte se i se svým dítětem. Někdy mi ale říkáte, že Vám to nejde a mrzí Vás to. Všem ženám doporučuji, aby používaly nějakou vizualizaci, mne krásně fungovalo "telefonní sluchátko". V dnešním přetechnizovaném a moderním světě si telefon umíme představit každá, takže zkuste zvednou telefon a zavolat svému dítěti, pozdravte ho, usmějte se a zkuste si spolu popovídat...

lotosovy-kvet

1. Základní posed, turecký sed - rovné záda, brada k hrudníku, palec a ukazováček spojený, zbylé prsty natažené. dýcháme do břicha. zlehka a uvolněně. 


joga2. základní posed, poloviční lotos - jedna noha je na stehnu. jedna ruka na srdci druhá ruka na bříšku u miminka. opět rovné záda, dýcháme.


jogove-cviky3. základní posed, celý lotos - obě nohy na stehnech. spojené ruce před hrudníkem (anjali mudra). rovné záda, dýcháme a relaxujeme. dopřejte si i v těchto základních posedech čas, je to čas, kdy se zklidňujete a spojujete se svým dítětem. učíte se ovládat tělo a naslouchat mu. i porod se uskutečňuje z 90% ve Vaši hlavě, proto je potřeba umět zachovat klid a harmonii.


co-cvicit4. Uvolnění svalů krku - protahujeme do strany.


joga5. protáhneme šikmo směrem k prsu


cviceni6. Uvolnění svalů krku - protáhneme na druhou stranu


jogove-cviceni7. dáme šlapky k sobě, paty jsou tak vzdálené od stydké kosti, jak je Vám to příjemné ( já mám na fotce na 3 pěsti), a snažíme se dát lopatky k sobě a vyhrbit směrem dopředu. dýcháme, nezadržujeme dech.


pojme-cvicit-nebojme-se8. šlapky jsou stále u sebe, rukami se jistíte na lýtkách nebo pod koleny a vyhrbíte se směrem dozadu (tak daleko, jak je Vám to příjemné. můžete dát popřípadě nohy k sobě aby jste vyhrbily ještě víc).


cvicme-v-rytmecvicime

jogajoga

9. 4 fotky kroužení pánví - hezky ze strany na stranu, kam až to jde, a krouuuužíme , pořád kroužíme pánví, první na jednu stranu a pak na druhou stranu, kroužíme pánví, dopředu i dozadu.


pozice-na-patach

10. relaxační poloha - kolena hezky zeširoka od sebe, aby se nám tam vlezl pupík, ruce natáhneme dopředu, hlava je na bradě nebo čele, popřípadě na boku na líčku. a jen dýcháme. Pokud můžete, sedíte na patách, jste naprosto uvolněné, jen nádech a výdech, nádech a výdech....

pojme-spolu-cvicit-jogu

11. Nohy jsou na šířku od sebe, tak jak potřebujete. Ležíte na hrudníku, klidně můžete dát pod sebe i polštář (polštáře), hlava na stranu a zkusíme se chytit rukami za zády. Dýcháme.


jogove-pozice

12. První si kleknete na 4 jako u kočky, a poté vykročíte první levou nohou směrem k Vašemu zápěstí - takže vnitřní kotník je u Vašeho zápěstí, ramena a zápěstí jsou v jedné rovině.


joga13. Dále se zvednete nahoru, pravá noha na koleni, levá na šlapce, narovnáte záda a chytnete se za zády za zápěstí.


zdrave-telo-zdravy-duch

14. no a ted už jen přenesete váhu na levou nohu a zkusíte se protáhnout tak jak to jen jde - nesmí to bolet! ale měly byste cítit, jak se Vám napínají svaly mezi nohama a v tříslech. pata levé nohy by měla zůstat na zemi, pokud se Vám zvedá, posuňte levou nohu více dopředu. kdo dokáže spojit ruce nad hlavou, spojí ruce a usměje se poté se vrátíme zpět a vyměníme nohy. 


uvolnete-se-prosim15.  a zde to vidíme, pravá noha dopředu, levá na koleni, ruce spojené za zády. rovné záda.


cvicime16. a přenesu váhu na pravou šlapku, spojím ruce nad hlavou. a usměju se  pak zase zpět na levé koleno a znovu na 4 do kočky.


pouzijte-pomucky17. můžete použít i pomůcky pod ruce, ně kdaždá to udržíte jen na nohou. takže nezvedáte ruce nad hlavu, ale jste o ně opřené.


kocka-jogova18. klasická kočka, s výdechem se vyhrbíme - proč s výdechem a jak si to zapamatovat? s hrbem si mačkám břicho a hrudník, tak proto výdech joga20. která z Vás zvládne, může zkusit i klasikou vysokou kobru. neležíme si na pupíku! nezvedáme ramena k uším a hlavně, máme zatnutý zadek ! když nezatnete budou Vás bolet bedra.


jogova-tanecnice21. pořád zůstáváme na 4 jako u kočky, ohneme levou nohu a pravou rukou si chytneme nárt levé nohy. dýcháme. a pak vyměníme stranu - takže vždy do kříže  další serie fotek je už ve stoje. takže po tomto cviku se posadíme, srovnáme tlaky a pomalu se postavíme - Joga ve stoje zde.


Děkuju, že cvičíte s Hankou. Užívejte a prožívejte, nech jsou Vaše srdce otevřeny všem možnostem. Autorka článku, lektorka jogy, terapeutka čínské medicíny Hanka Antošová

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli